QUICK STEP od roku 1990

14.09.2023

Věděli jste, že vinylové produkty QUICK STEP jsou hrdě navrženy a odborně vyrobeny v Belgii od roku 1990?

Dnes si můžete vybrat z široké řady laminátových a vinylových podlah s dlouhou životností, ke kterým jsou k dispozici sladěné soklové lišty a zakončovací profily. Poznávací znamení: krásné dekory, voděodolné podlahy a snadná instalace – to vše díky řadě revolučních inovací. 

Tradice krásy a udržitelnosti

Historie sahá až do roku 1960. V západní části Flander se spojilo několik rodin, které chtěly společně podnikat ve lněném průmyslu. Svůj projekt nazvaly UNILIN. Ze lnu se ovšem v sedmdesátých letech stal nedostatkový materiál, a proto se UNILIN přeorientoval na dřevo. Nejdříve šlo zejména o dekorativní využití, ale poté, co jeden holandský klient udělal z panelů podlahy, tak v roce 1990 se vstoupilo na trh podlah.
Plán byl jednoduchý: firma chtěla levnější a snáze udržovatelnou alternativu pro tradiční dřevěnou podlahu, která by ovšem nabízela stejně krásný vzhled. To se zrealizovalo s laminátem. Nová značka Quick-Step si rychle získala srdce všech generací. S jedinečnými dekory se lidem oživili ložnice, kuchyně, koupelny, obývací místnosti atd. Přitom se vždy drželo vize udržitelnosti, když opakovaně se využívají recyklované materiály a produkují výrobky s dlouhou životností.

Rozšíření nabídky o vinylové podlahy a příslušenství

S cílem nabídnout vysoce kvalitní podlahy, mezi kterými si vybere úplně každý, se tým za výrobky Quick-Step začal po přelomu století zabývat různými podlahovými materiály. A v důsledku toho značka Quick-Step představila vedle laminátových podlah novou produktovou řadu: vinylové podlahy. Tyto 100% syntetické podlahy se snadno udržují a spojují eleganci s optimálními vlastnostmi – zejména nejnovější generace Alpha Vinyl (2020).

A protože dokonalost spočívá v detailech, doplňuje nabídku soklovými lištami odolnými proti poškrábání a víceúčelovými zakončovacími profily.