Jak se vypořádat s nedostatkem místa v domácnosti?

17.01.2022

Aneb jaké dveře zvolit do menšího bytu..


Klasické otočné dveře v obvyklé šířce 80 cm vyžadují při svém otevírání plochu až 0,8 metru čtverečních, proto volba správného otevírání může ušetřit drahocenné místo. Výběr je v tomto směru velmi pestrý. Nejtradičnějším a dnes nejpopulárnějším řešením jsou dveře posuvné. Pokud se nebojíme větších stavebních úprav, zvolíme posuvné dveře do stěny neboli do pouzdra. Ty vám maximálně uspoří místo v domácnosti. Druhou alternativou je posuv na stěnu.

Pokud jste si pořídili byt například s úzkou chodbou, můžete využít reverzní otevírání, kdy se křídlo otevírá opačným směrem, tedy do zárubně. Navíc je možné dveře namontovat až ke zdi, takže ušetříte opravdu každý centimetr.

 V SAPELI se přichází s dalším řešením, jak šetřit drahocenné místo. Například typ otevírání Ergon uspoří až 40 % plochy a nevyžaduje speciální stavební úpravy. Jedná se o kombinaci "otočného a posuvného" otevírání. Své uplatnění najdou např. v koupelnách, toaletách či jako dveře do šaten. Jejich křídlo se hladce složí a posune směrem ke zdi.