Jak vybavit dětský pokoj aneb ideální dveře do dětského pokoje?

16.01.2022

Dětský pokoj představuje nejkomplikovanější oblast v domácnosti. Je třeba zvážit mnoho faktorů, jako jsou bezpečnost, soukromí a prostorové možnosti. V úvahu musíme brát i věk dítěte a jeho zdraví. 

Do dětských pokojů nejsou vhodné například plastové lamelové dveře, které mohou obsahovat zdraví škodlivá změkčovadla a navíc jsou hůře ovladatelné. Ne zcela ideální jsou také prosklené dveře, neboť i děti chtějí mít své soukromí. Pokud však i přesto chceme místnost prosvětlit, volíme různě zabarvená skla nebo různou kombinaci světlíků umístěných v horních částech mimo dosah dětí.

Ideálním řešením jsou pak materiály, které snadno odolají náporu dětských her a rozmarů a dobře se udržují. K nim patří CPL laminát nebo HPL laminát, které se vyznačují vysokou odolností proti mechanickému poškození, tzn. že se dveře jen tak nepoškrábou, stopy fixek, propisek a samolepek z nich lehce odstraníme jemným čistícím prostředkem. Jejich design se navíc velmi přibližuje dveřím z přírodních materiálů a na první pohled je jen stěží od dýhovaných dveří rozeznáte.